Pruulikoda
Ehitajate tee 6a, Uuemõisa, Ridala vald, Läänemaa

Projekti nr EU49379 lühikirjeldus.

EAS Starditoetuse toel rajas OÜ Aablu käsitööõlle pruulikoja Ridala valda Läänemaale. Loodi neli uut töökohta. Edendatakse kohalikku käsitööõlle kultuuri. Toetuse kaasabil on finantseeriti seadmete soetamist.

Pruulikoda sai alkoholitootja tegevusloa 2015. aasta lõpus, aktsiisilao tegevusloa 2016.a veebruaris. 2016. mai lõpuks on ettevõtte palgal neli töötajat. Toetuse summa oli 15 000 eurot. Rahastas EAS, Euroopa Regionaalarengu fond.

Projekti nr EU50038 lühikirjeldus.

EAS Innovatsioonitoetuse (projekt nr EU50038) abil tellis Aablu OÜ 2016.a. märtsis Toidu- ja Fermentatsioonitehnoloogia Arenduskeskuse AS-ilt uurimistöö õlle jääkprodukti (õlleraba) koostise ja toiduna kasutamise võimaluste selgitamiseks. Uurimistööst selgus, et tegemist on kõrge valgu- ja kiudainesisaldusega väärtusliku toidutoormega, mida saab kasutada mitmesuguste toodete valmistamiseks. Uurimisasutus töötas õllerabast välja neli uue toote retsepti ja tootis proovitooted. Uusi tooteid on plaanis tootma hakata Läänemaa pagarikodades. Projekti kogumaksumus oli 4915 eurot, 3932 euro ulatuses rahastas projekti Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Aablu OÜ ● Pilliroo 36, Alliku küla, Saue vald, 76403 ●

Website in English


Tähelepanu! Tegemist on alkoholiga. Alkohol võib kahjustada Teie tervist.