Fotografiska

2,04

Pruulikojas KOLK valminud Fotografiska restorani eritellimusel pruulitud käsitööõlu.

Piimhappebakteriga kääritatud õlle valmistamisel on kasutatud Fotografiska restoranist üle jäänud hapusaia. Maitsestatud koriandriseemnete, kummeli ning pärnaõitega.

Mõusalt hapu ja värskendav sour ale!

Alc vol 5,0% IBU 10

Vaata: https://www.fotografiska.com/tallinn/restoran/

Lisandub pant 0,10€ pudeli kohta

Laos


Osta kast (12tk)

Kirjeldus

“Õlu eilsest hapusaiast”

Pruulitud Fotografiska ja Kolk pruulikoja koostöös, hapusaia kuivikutega ning kääritatud laktobacilluse ja ale pärmiga.

Välimus:

Klaas täitub selge ja klaari merevaigukarva õllega, mille pinnale moodustub tihe valge vahukiht. Peened mullid otsivad teed pinnale ning meeldiv krabin paitab kõrvu.

Aroomis:

Juba ennem nina klaasi pistmist haarab sind janutama ajav puuviljane, kuid leivane aroom. Pane õlle klaasis liikuma ning pista nina taas klaasi – leiad virsiku, valge sõstra, kollase ploomi ning leivakuivikute lõhna.

Maitses:

Esimene sõõm toob puuviljaselt hapukad maitsed. Keskmaitses klassikaline hapusaia mekk, pigem just krõbe saiakoorik. Peened mullid paitavad keelt ning jäävad pikalt püsima. Klaasis soojenedes kerkivad esile just leivased noodid, mis tasakaalustavad esmases maitses tuntavat hapukust. Tegu on värskendavalt põneva õllega. Iga sõõm pakub avastamisrõõmu.

Serveerimine:

Soovitame juua noorelt ning alati klaasist! Muidu jääd ilma hulgaliselt põnevatest aroomidest ning maitsetest. Serveeri 5-8°C juures, mida jahedamalt tarbida, seda jõulisemad on hapukad noodid.

Toiduga sobitamine:

Kääritamise tulemusena omandab õlle omapärase aroomi. Jättes sind mõtisklema hapukalt puuviljastele ja leivastele alatoonidele. Õlle mis klaasis avanedes pakub iga uue sõõmuga värskeid maitseid. Võta hetk avastamiseks. Jook, mis ei ehmata vaid pakub meeldiva maitserännaku. Sobilik lihtsalt joomiseks kui ka kaaslaseks rammusamate kastmete, lihapadade, aeglaselt küpsetatud liharoogade kõrvale või katsetamiseks näiteks virsiku või kollase ploomi lisandiga klassikalise New York juustukoogi kaaslaseks.

Lisainfo

Kaal 0.575 kg
Mõõtmed 25 × 6 × 6 cm
Maht

0.33l

EAN

4744403010346

Ostukorv

24,48 (sis. KM)
säuts
väikewiik
indulgents
kosk
näkk
witbier nümf
mmm
sumin
sügavik